В зв”язку з аварією на центральному водозаборі міста – вихід з ладу запірної арматури, 23.12.2025 року тимчасово припинено водопостачання для всіх абонентів міста ,після заміни запірної арматури водопостачання буде відновлено в повному обсязі.
У Мені пройшла зустріч представників міської ради та ТОВ «Менський комунальник» із жителями міста. Головною темою стало майбутнє підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, які планують ввести з 1 січня 2026 року.
Володимир Білик, директор ТОВ «Менський комунальник», проінформував, що тарифи на 2026 рік зростатимуть через те, що здорожчала електроенергія, паливно-мастильні матеріали та постійно виникає потреба в витратних матеріалах для проводення ремонтів в аварійних ситуаціях. Він повідомив, що аби здешевити тариф, після перемовин з міською владою підприємство візьме на себе близько 4 грн тарифу на централізоване водовідведення (для всіх споживачів) як збитки.
Секретар ради Юрій Стальниченко повідомив, що міська рада відшкодовуватиме населенню частину вартості централізованого водовідведення — а саме близько 7 грн за 1 м³. Ці кошти передбачать у бюджеті на 2026 рік.
Завдяки тому, що досягли компромісу, нові тарифи для населення з 1 січня 2026 року плануються такі.
Централізоване водопостачання (для всіх): 56,02 грн за 1 м³ з ПДВ.
Централізоване водовідведення для населення: 86,91 грн за 1 м³ з ПДВ.
Для бюджетних установ та інших споживачів тариф на водовідведення дорівнюватиме 93,91 грн за 1 м³ з ПДВ (оскільки компенсація міської ради їх не стосуватиметься).
Також під час зустрічі обговорили, які заходи вживають, щоб підвищити стабільність водопостачання. Юрій Стальниченко зазначив, що є домовленість з міжнародними партнерами про встановлення сонячних батарей на водозаборі. Цей крок зробить об’єкт незалежним від відключень електрики та забезпечить безперебійні послуги.
Жителі міста подякували працівникам підприємства за те, що ТОВ«Менський комунальник» забезпечує водопостачання навіть під час блекаутів та обстрілів. Громадяни також порушували інші актуальні питання, зокрема запитували про графіки аварійних відключень електроенергії та стабільного надання послуг з теплопостачання в умовах постійних відключень електроенергії.
Спільна робота ТОВ «Менський комунальник» та міської ради допоможе забезпечити якісні послуги та зменшити фінансове навантаження на жителів міста.
У відповідності до плану підготовки водопровідного господарства м. Мена до роботи в осінній період 2025 року, з 14 жовтня по 17 жовтня буде проводитись дезінфекція та промивання водопровідної системи міста та споруд на ній. В зв’язку з проведенням вищезазначених робіт, на окремих ділянках системи можливі перебої з водопостачанням та зниження тиску, наявність запаху залишкового хлору у воді та осаду.
Прохання тримати на зазначений період запас питної води.
Згідно результатів аналізів, вода в мережі міського водогону відповідає вимогам діючого ДСан ПіН 2.2.4-171-10.
З 03.10.2025 року у разі довготривалої відсутності електроенергії на об”єктах критичної інфраструктури підприємство переходить на погодинний графік подачі води.
Вода буде подаватись : у ранішні години з 07-00 до 09-00 – 10-00 години,у вечірній час з 17-00 до 19-00 -20-00 години.
Запас питної води тримайте постійно до стабілізації ситуації з енергозабезпеченням об”єктів критичної інфраструктури.
Починаючи з 14 липня 2025 року проводились підготовчі роботи до реконструкції: -підготовили будівельну площадку до рекоснтрукції ( видалення дерев та чагарників,демонтаж будівельних кострукцій),
– отримання дозвільних документів на початок будівництва, – з 18 серпня почали проводити земляні роботи за допомогою будівельної техніки ,
-демонтаж гілки старої каналізації та вкладання нової,
– монтаж шахтного колодязя ,
– будівництво нової гілки безнапірної каналізаці,
– залишилось прибрати будівельне сміття та провести планування будівельного майданчика.