Повідомлення про намір ТОВ «Менський комунальник» встановити внески за обслуговування вузлів комерційного обліку для будівель, приміщення яких є самостійними об’єктами нерухомого майна і плату за абонентське обслуговування

ТОВ «Менський комунальник» повідомляє про намір встановити:

– розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку для будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна (споживачів приватного сектору, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб);

– плату за абонентське обслуговування для абонентів багатоквартирних будинків, абонентів фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які є споживачами послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в багатоквартирних будинках

1. На виконання вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 №2119-УІІІ розраховано внески за обслуговування вузлів комерційного обліку споживачів приватного сектору, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб .

Відповідно до ЗУ «Про комерційний облік»  усі вузли обліку , окрім вузлів розподільного обліку  ( це вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної компослуги в будівлях, де налічується два та більше споживачів (абонентів) , п. 6 Закону) вважаються комерційними, а отже вузли обліку встановлені у  споживачів приватного сектору , у фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, засоби обліку у яких встановлені у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна вважаються комерційними засобами обліку.

Згідно п.10 ст. 1 ЗУ «Про комерційний облік» обслуговування вузлів комерційного обліку включає в себе огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка ( у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), поточний ремонт засобів вимірювальної техніки.

Внески розраховано керуючись  «Методикою визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг» затвердженою Наказом Міністерством регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України № 129 від 05.06.2018 року.

 Згідно п. 8 розділу І “Методики визначення розміру внесків за встановлення,обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг,власниками ( співвласниками )приміщень ,обладнаних індивідуальними системами опалення та /або гарячого водопостачання” затверджених наказом Мінрегіонбуду від 05 червня 2018 року №129 – розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається із розрахунку на один рік а розрахунковим періодом для оплати внесків є квартал, нарахування та сплата внесків здійснюється кожний календарний квартал, відповідно до п.6 Розділу ІІ .

Розраховані розміри внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку споживачів приватного сектору, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб надані на розгляд до Менської міської ради.

2.На вимогу Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-УІІІ ТОВ «Менський комунальник» вводить плату за абонентське обслуговування для абонентів багатоквартирних будинків, абонентів фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які є споживачами послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках.

Відповідно п.11  ст.1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» – «Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування втрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках визначених цим Законом, також і втрати на обслуговування вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку».

 Розрахунок розміру плати за абонентське обслуговування
у розрахунку на 1 абонента на місяць в грн..
 Для споживачів:
без приладів обліку
з 1-м приладом обліку
з 2-ма приладами обліку
16,19 грн. з ПДВ
26,02 грн. з ПДВ
30,91 грн. з ПДВ
   

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань

приймаються протягом 14 календарних днів з дня публікації цього повідомлення

на офіційному веб-сайті ТОВ «Менський комунальник» https://mk.cn.ua/

Зауваження та пропозиції приймаються за поштовою адресою:

м. Мена, вул. Чехова, 35

Адміністрація ТОВ «Менський комунальник»